Programy komputerowe 2021 roku, które mogą mieć największy wpływ na rok 2022

Korzystając z komputerów stacjonarnych, laptopów czy telefonów rzadko myśli się o tym, jak wiele zmienia konkretne oprogramowanie w życiu użytkownika. A przecież to właśnie ono ułatwia i automatyzuje znaczną część pracy. Warto zapoznać się z największymi aktualizacjami w świecie programów, które z pewnością zachwycą niejedną osobę!

Rozwój świata cyfrowego

W roku 2021 pojawiły się aktualizacje kilku programów, które znacząco mogą odmienić niektóre dziedziny życia w 2022 roku. Kto najwięcej skorzysta na nowościach?

Blender 3.0

Jedno z popularniejszych i w dodatku darmowych narzędzi do profesjonalnego tworzenia grafiki 3D. Wersja 3.0 oferuje sprawniejsze zapisywanie plików, szereg dodatkowych opcji ułatwiających personalizację programu, pomoc w łatwiejszym uzyskiwaniu realistycznej skóry modelu czy znacznie wydajniejszy silnik renderujący.

Zmian w wersji Blender 3.0 jest zbyt wiele, aby je wszystkie wymienić. Jedno nie ulega wątpliwościom. Program oferowany przez Blender Fundation jest jednym z najczęściej wybieranych programów do grafiki 3D. Jest doskonałym zamiennikiem słynnego (i płatnego) 3DS Max i chętnie używają go profesjonaliści na całym świecie.

DaVinci Resolve 17

Program do nieliniowej edycji wideo z wyjątkowo intuicyjnym interfejsem oraz niemal nieograniczonymi możliwościami. Warto pamiętać, że chociaż DaVinci Resolve jest wykorzystywane głównie przez profesjonalistów (w takich filmach jak Mulan, Minari, The King’s Man, Free Guy czy Czarownica), to równie dobrze sprawdzi się w domowych warunkach w rękach hobbystów.

Wersja DaVinci Resolve 17 od Blackmagic Studio oferuje szereg poprawek i zmian, a najprzyjemniejszą z nich jest znacznie szybsza edycja filmów.

Android 12

Nowy system operacyjny od Google to głównie zmiany wizualne oraz dostosowanie urządzeń pod kątem wygody ich właścicieli. Poprawiono między innymi ekran blokady, zarządzanie prywatnością oraz panel gamingowy. Jest to ukłon w stronę graczy, którzy pragną mierzyć poziom FPS podczas rozgrywek oraz nagrywać swój materiał.

Windows 11

Microsoft wydał nową wersję jednego z najpopularniejszych systemów operacyjnych. Windows 11 to nie tylko wizualne poprawki obejmujące odświeżenie okien i interfejsu czy dodanie zestawów kontrastowych dla osób słabiej widzących, ale także poprawienie obsługi wielu monitorów, możliwość ładowania danych bezpośrednio do karty graficznej czy integrację z Xbox Game Pass.

Nowe wersje programów

Powyższe zmiany ucieszą wielu użytkowników. Większy poziom bezpieczeństwa oraz kontroli nad danymi wrażliwymi i aplikacjami to istotna kwestia, którą z pewnością docenią użytkownicy Androida. Windows 11 z kolei zadbał zarówno o zwyczajnych użytkowników, jak i zapalonych graczy.

Przyjemnymi aktualizacjami są również nowe wersje Blendera oraz DaVinci Resolve, które w znacznym stopniu mogą wpłynąć na rynek grafiki, animacji, filmów oraz gier w 2022 roku.

1 thought on “Programy komputerowe 2021 roku, które mogą mieć największy wpływ na rok 2022

  1. Android i Windows zdominowali rynek. Posiadając te 2 programy możemy praktycznie zrobić wszystko.

Comments are closed.