Linie wypłat w automatach online – przydatne informacje

sloty

Automaty online są bardzo popularną rozrywką w Internecie, ponieważ stwarzają graczom okazję na wysokie wygrane, jednocześnie dostarczając wciągającej rozgrywki. Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie należy wziąć pod uwagę, zanim zaczniemy grać na slocie, są linie wypłat. Zaraz przyjrzymy się bliżej tej kwestii.

Czym są linie wygrywające w automatach online?

Linia wypłat w automacie to wzór na bębnach, gdzie występuje zwycięska kombinacja. Linia ta może być prosta lub zygzakowata. Natomiast lista zwycięskich wzorów dla danego slotu zawsze znajduje się w jego tabeli wypłat.

Dla gracza, który obstawia zakłady na automacie, linie wygrywające są tym, co może poprawić lub zepsuć rozgrywkę. Niektórzy gracze nazywają te linie liniami zakładów albo liniami wygrywającymi. I jeżeli na linii wypłat pojawią się identyczne symbole, automat nagrodzi gracza natychmiastową wygraną.

Klasyczne automaty w kasynach online mają pojedynczą linię poziomą z jednym kierunkiem – od lewej do prawej. Z kolei nowoczesne automaty do gier wyposażone są w wiele ​ linii wygrywających z różnymi nagrodami, aby oderwać gracza od monotonnej rozgrywki na slotach klasycznych.

Dzisiaj mamy do wyboru linie wygrywające pionowe, zygzakowate, ukośne i wiele innych. Jednak niezależnie od kształtu z reguły napotkamy dwa główne typy linii wygrywających w automatach online. Zaraz omówimy te typy dokładniej.

Stałe linie wygrywające

Mówiąc prościej, stała linia wypłat to rozgrywka typu „wszystko albo nic”. Musimy postawić zakład na wszystkie linie wygrywające przed zakręceniem bębnów. Automat rozdzieli nasz zakład na wszystkie linie wypłat. Tak więc, jeśli postawimy 1 EUR na 10-liniowy automat online, obstawimy 10 eurocentów na każdą zwycięską kombinację.

Stała linia wypłat zapewnia liczne możliwości wygranej dzięki kuszącym bonusom. Tym sposobem mamy szansę na zabranie do domu większej wypłaty. Niektóre linie wygrywające mają dla dodatkowej zabawy symbole Wild i Scatter oraz darmowe spiny. Dzięki tym atrakcjom wielu graczy wybiera automaty online ze stałymi liniami wypłat.

Zmienne linie wygrywające

Niektórzy gracze wolą grać na zmiennych liniach wygrywających, ponieważ oferują bardziej elastyczne zakłady. Regulowana linia wypłat, jak lubią ją nazywać hazardziści, daje swobodę obstawiania zakładów tylko na linie wypłat wybrane przez gracza. A więc nie musimy obstawiać i aktywować wszystkich linii wypłat.

A jeśli kończy nam się bankroll, możemy dostosować swoje zakłady do kilku linii wypłat, aby uzyskać wyższą wypłatę, jeśli wygramy. Jednak tym samym zmniejszymy też swoje szanse na wygraną. I może być tak, że ​​przegapimy wygranie jackpotu, jeśli zwycięska kombinacja padnie na nieaktywną linię wypłat.

Jak działają linie wypłat w automatach online

Ewolucja klasycznych automatów do gry doprowadziła do wielu różnych odmian w tej dziedzinie. Obecnie mamy do wyboru wiele motywów, które przykuwają uwagę nowych graczy. Dzięki temu możemy przeżyć w kasynie niepowtarzalne przygody i wejść na zupełnie nowy poziom rozrywki.

Faktem jest, że dzisiejsze sloty toczą zaciętą batalię pod kątem grafiki i funkcji w swoich grach, ponieważ konkurencja na rynku systematycznie rośnie.

Kierunek linii wygrywającej

Linie wypłat mają elastyczną orientację. Nie są już ograniczone do jednej poziomej linii, ponieważ dzisiaj może być ich tysiąc lub więcej. Istnieje również wiele kierunków, w jakich biegną owe linie – nie tylko od lewej do prawej. Nowoczesne automaty mają kierunek od góry do dołu lub odwrotnie, a nawet ukośnie. Najlepiej sprawdzić te kierunki przed grą, aby lepiej pozycjonować swoje zakłady.

Symbole Wild

Symbol Wild to nasz wypełniacz na linii wypłat, który może przyjąć dowolną postać, aby skompletować zwycięską kombinację. Jeśli w grze na pięć bębnów trafimy cztery identyczne symbole i symbol Wild, wówczas ten symbol Wild uzupełni zwycięską kombinację, ponieważ może przybrać taki sam kształt, jak pozostałe cztery symbole. W ten sposób symbol Wild na linii wypłat zwiększa szanse na wygraną.

Dostępne są różne rodzaje symboli Wild. Jednym z nich jest sticky Wild (lepki Wild), który pozostaje w tej samej pozycji przez kilka kolejnych spinów. Z drugiej strony, ułożone symbole Wild będą nakładać się na inne symbole, dopóki nie wypełnią całego bębna. Rozszerzanie jest podobne do tzw. Stacked Wild, z wyjątkiem tego, że może rosnąć, aby wypełnić całe bębny.

Symbole Scatter

Symbole Scatter to dodatki, jakie każdy gracz pragnie zobaczyć na swoich bębnach. Scatter to symbol bonusowy, który odblokowuje w naszej grze świat nieskończonych możliwości. W przeciwieństwie do symboli Wild, gdzie musimy mieć takie symbole na aktywnej linii wypłat, symbole Scatter pozwalają nam czerpać korzyści, pojawiając się w dowolnym miejscu na bębnach. Jednakże z reguły istnieje minimalna liczba symboli Scatter, aby odblokować funkcje.

W większości przypadków trzy symbole Scatter dają kilka darmowych spinów. Jednak w niektórych automatach otwierają też skrzynię skarbów z niespodziankami, wśród których znajdują się interaktywne gry bonusowe, natychmiastowe wypłaty, re-spiny i mnożniki. A jeśli mamy mnożnik na swoich symbolach Scatter, możemy wygrać nawet 50x naszej stawki – czyli zakład 10 EUR oznaczałby tutaj wypłatę 500 EUR.

Symbole bonusowe

Podobnie jak w przypadku symboli Scatter symbole bonusowe mogą wyzwalać mnóstwo niesamowitych bonusów kasynowych i mnożników. Nagrodą zazwyczaj są gry bonusowe z ogromnymi wypłatami. Różne automaty mają też różne warunki dotyczące symboli bonusowych. Niektóre sloty mogą wymagać pojawienia się symbolu na aktywnej linii wypłat, podczas gdy inne odblokowują gry bonusowe.