Najgorsze sposoby na rozpoczęcie rozmowy na portalu randkowym

randki

Każda kobieta posiadająca konto na portalu randkowy choć raz wpadła na faceta, który już od pierwszej wiadomości był dla niej skreślony. Są takie rzeczy, których absolutnie nie należy pisać nowej osobie poznanej w internecie, bez względu na to, gdzie się poznaliście. Mężczyźni często o tym zapominają. Pisząc pierwszą wiadomość trzeba mieć na uwadze, że do kobiet przeważnie pisze masa osób, a wiele z nich się stara.

O ile samo przywitanie nie jest niczym złym, to lepiej nie pisać nawet tego, jeśli nie ma się pomysłu na rozwinięcie rozmowy. Wielu mężczyzn zakłada, że wystarczy się przywitać i rozmowa sama jakoś się potoczy. W rzeczywistości bywa jednak różnie, szczególnie na tych portalach, na których kobiet jest stosunkowo niewiele. Przywitanie się jest jak najbardziej dobrym wstępem, ale tylko jeśli masz pomysł na zadanie kreatywnego pytania albo możesz zaproponować jakiś temat. Jeśli masz nadzieję, że rozmowa jakoś sama się ułoży, to niestety raczej nie znajdziesz dla siebie nikogo wartościowego jeszcze przez długi czas.

Puste komplementy, które nie mają pokrycia w rzeczywistości od razu odpadają. Napisanie komuś, że dobrze wygląda, może wydawać się ciekawym wstępem do rozmowy, dopóki nie trafi się na osobę, która dostaje sto takich wiadomości dziennie. Mężczyzna zaczynający od tego znajomość od razu zdradza, że nie ma niczego oryginalnego do zaoferowania. Jeśli koniecznie chcesz zacząć rozmowę od komplementu, wymyśl coś na podstawie opisu danej osoby. Unikaj tego, co odnosi się do fizycznych atrybutów rozmówczyni, szczególnie takich wiadomości, które mogą wskazywać, że zależy Ci tylko na zaciągnięciu jej do łóżka.

Wiele podobnych tematów poruszamy też na https://www.naukowcy.pl.

Nigdy nie zaczynaj rozmowy od wulgaryzmów. Po pierwsze na wstępie stawia Cię to w bardzo złym świetle, bo wulgaryzmy kojarzą się jednoznacznie z atakowaniem i agresją. Po drugie dla kobiety mężczyzna wulgarny prędzej wyda się niewychowany i nieprzyjemny, niż romantyczny i szarmancki. Nawet jeśli wulgaryzmy są dla Ciebie naturalne, nie umieszczaj ich w wiadomościach. Pamiętaj, że pisząc masz większą kontrolę nad słowami, a kobieta przywiązuje wagę nie tylko do tego, o czym piszesz, ale także jak to robisz. Pokaż jej, że potrafisz się pohamować, a dostaniesz u niej dodatkowe punkty na start.